Jak osadzić EcoPiwniczkę w ogrodzie?

Aby w ogrodzie pojawiła się ekonomiczna, chłodna EcoPiwniczka na przetwory, warzywa, owoce i butelki z sokiem, winem itp. potrzeba wyłącznie wytypowanego miejsca i zgraną ekipę. Osadzenie piwnicy w wymiarach około 2 m kwadratowych (lub innych, w zależności od zapotrzebowania) wymaga jedynie precyzyjnie przygotowanego dołu. Do gotowego wykopu transportuje się EcoPiwniczkę, ustawia za pomocą poziomic, po czym zasypuje i przykrywa warstwą izolacyjną, glebą i darnią.

Czy wykopanie dołu na EcoPiwniczkę jest trudne?

Dół musi być szerszy od EcoPiwniczki o 20 cm z każdej strony. Ścianki ziemi powinny być proste, poziome i bez przechyleń. Warstwę poziomą dołu należy wyłożyć siatką lub prętami zbrojeniowymi i zalać je mieszanką betonową B15-B25 lub samemu taką przygotować za pomocą piasku oraz cementu. Zalewanie powierzchni podstawy trzeba mierzyć poziomicą, aby EcoPiwniczka stała na przygotowanej warstwie stabilnie i równo. Gdy nasza piwniczka jest już w pełni wypoziomowana i osadzona, zasypujemy jej boczne ścianki glebą z wykopu. Na dachu układamy warstwę izolacyjną i przysypujemy pozostałą częścią ziemi oraz układamy na jej powierzchni darń. Właz do Piwniczki EcoLight musi być 10 cm nad gruntem. Zapewni to jego szczelność.

Czy na terenie podmokłym EcoPiwniczka zda egzamin?

Podmokły teren wymaga jedynie innego przygotowania dołu do osadzenia piwniczki. Potrzebna jest do tego celu płyta betonowa, której wymiary muszą być większe od podstawy EcoPiwniczki o 20 cm na całym jej obwodzie. Płyta musi mieć wcięcia na pasy sprzęgające. Mogą być od razu przymocowane do płyty warstwą betonu. Za ich pomocą będzie opuszczana płyta i EcoPiwniczka. Pasy zostaną mocna zaciśnięte wokół piwniczki na stałe, by nie została wyparta przez wodę gruntową. Pasy muszą zatem być mocne o dopuszczalnym obciążeniu 5 ton. Zamiast pasów można użyć liny stalowej w otoczce polimerowej, by nie uszkodziła ścian piwniczki. Minimalna średnica to 12 mm, a długość 7 m. Takich lin potrzeba 2 sztuki.

Jak należy zasypać Piwniczkę EcoPlus (z włazem bocznym)

Wejście boczne jest pochyłe. Część Piwniczki EcoPlus wystaje poza poziom warstwy glebowej. Z tego powodu, należy ułożyć grubszą warstwę izolacyjną, a po jej ułożeniu, tylną wystającą ściankę piwniczki obsypać większą ilością ziemi. Najlepiej nadać jej kształt górki. Ważnym aspektem jest kierunek ustawienia EcoPiwniczki w taki sposób, aby drzwi do niej skierowane były na północ. W ten sposób maksymalnie ograniczymy promieniowanie słoneczne.

Oprócz Nowoczesnych EcoPiwniczek nasz sklep oferuje SPA Ogrodowe, dzięki któremu lato można spędzić na własnym podwórku. Wypoczynek będzie wprost idealny, porównywalny z wczasami w ekskluzywnym kurorcie.

Kategoria: Eco Piwniczki • Autor: darkx93 • 19 listopada 2020 Tagi: Blog

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Benelote Sp. z o.o.

ul. Jeleniogórska 11/7
59-800 Lubań
woj. Dolnośląskie

Dział sprzedaży:
Tel. 537623781
[email protected]

Biuro:
Tel. 607063697
[email protected]

KRS: 0000863500
NIP: 6131584938

Nr konta bankowego: 91 1090 1955 0000 0001 4707 4888

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych