5 powodów dla których warto mieć saunę ogrodową

Sauny znane są od niemal 2 tysięcy lat, począwszy od Skandynawii, poprzez kraje nadbałtyckie, Rosję, Chiny aż po Japonię. Mieszkańcy Skandynawii korzystają z sauny co najmniej dwa razy w tygodniu. Wspólny pobyt w saunie jest niemal rytuałem. Od wielu lat moda na "saunowanie" intensywnie rozwija się również w Polsce.

Zatem jaką saunę wybrać, jeżeli zdecydujemy się na jej zakup? Zgodnie z fińską tradycją miejscem sauny jest w ogród. Zalet, które przeważają nad sauną umieszczoną w domowym zaciszu, jest co najmniej kilka.

Kontakt z naturą

Przede wszystkim kontakt z naturą jest niezastąpiony. Większość współczesnych rodzin docenia możliwości wynikające z relaksu na świeżym powietrzu i wspólnym biesiadowaniu. To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają jedynego w swoim rodzaju odpoczynku na łonie natury. Sauna ogrodowa pozwala na całoroczne korzystanie. Wystarczy wyjść do własnego ogrodu, a zmieniająca się wraz z porami roku roślinność gwarantuje niepowtarzalne doznania podczas kąpieli parowej. We własnym ogrodzie zimą, po skorzystaniu z sauny, można zanurkować w zaspie albo pospacerować po śniegu. Czy jest coś bardziej przyjemnego od rozgrzewania się w saunie i spoglądania przez okno na ogród otulony białym puchem?

Piękna dekoracja Twojego ogrodu

Sauna ogrodowa to również ozdoba każdego ogrodu. Drewniane sauny łatwo komponują się z otoczeniem, stając się jego ozdobą. Prosta konstrukcja wykonana z drewna doskonale łączy się z ogrodową roślinnością a możliwość wykończenia sauny według własnego pomysłu, jak np. kolor pokrycia dachowego, pozwala doskonale skomponować ją z ogrodem, tworząc z niej prawdziwą dekorację całej przestrzeni wokół domu.

Twoje prywatne SPA – możesz korzystać, kiedy tylko masz ochotę

Prywatna sauna ogrodowa to również niezwykle komfortowe rozwiązanie dla każdego posiadacza działki rekreacyjnej. Nie trzeba stresować się przebywaniem w saunie z innymi osobami, można korzystać z niej w dowolnym momencie, bez zbędnego planowania i wyjeżdżania do sauny oddalonej od miejsca zamieszkania. Na kąpiel w saunie można zdecydować się w każdej chwili – nawet gdy publiczne saunaria są już dawno zamknięte. Umieszczenie drewnianej beczki to atrakcja nie tylko podczas romantycznych wieczorów we dwoje, ale również podczas większych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Nikt nie odmówi bowiem przyjemnego wygrzewania się w drewnianej saunie pięknie zaaranżowanej w naszym ogrodzie, z ciekawym widokiem na zieleń.

Szybko, łatwo i bez zbędnych formalności

Sauna ogrodowa to coraz popularniejsza alternatywa dla odpoczynku w zaciszu własnego ogrodu, z której korzystają nie tylko właściciele dużych działek. Wręcz przeciwnie - z jej uroków może korzystać każdy z nas, ponieważ sauna ogrodowa jest na tyle kompaktowa i ustawna, że zmieści się niemal w każdym ogrodze. Jej ogromną zaletą jest mobilność i możliwość przeniesienia w zupełnie inne miejsce. Wystarczy przygotować płaskie i stabilne podłoże i zadbać o przyłącze elektryczne, potrzebne do podpięcia oświetlenia. Sauna ogrodowa profesjonalnie zmontowana jest gotowa do użytku zaraz po dostarczeniu. Nie wymaga pozwolenia na budowę i można ją ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie, pod altaną czy na brzegu jeziora. To również idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dodatkowego pomieszczenia w domu do zaadaptowania pod saunę wewnętrzną.

Przyjemnie i ekonomicznie

Zaletą sauny zewnętrznej są również niskie koszty jej utrzymania. W budynku stosuje się piece elektryczne mające wysokie pobory energii, skutkiem czego rachunki za prąd mogą znacząco wzrosnąć. W saunach ogrodowych zazwyczaj piece opalane są drewnem, co jest niezwykle ekonomiczne. Dodatkowo taki piec tworzy wyjątkowy klimat, a zapach palonego drewna może również działać odprężająco. W saunie wewnętrznej także opary rozchodzące się po całym mieszkaniu mogą stanowić problem. Na zewnątrz tego problemu po prostu nie ma, ponieważ wszystko zostaje w ogrodzie. To niezwykle łatwe i przyjemne rozwiązanie, a przy tym zgodne z fińską tradycją "saunowania". Sauna w ogrodzie to zdecydowanie trafiony pomysł – daje możliwość wypoczynku o każdej porze dnia i roku. Ustawiona w zaciszu naszego ogrodu stanie się ulubionym miejscem do odprężenia po ciężkim dniu pracy, miejscem częstych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wypielęgnowany ogród i drewniana, piękna sauna to coś więcej niż kompletny wypoczynek… To Twoja prywatna oaza relaksu.

Kategoria: Aktualności Sauny • Autor: darkx93 • 25 listopada 2020 Tagi: Blog

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Benelote Sp. z o.o.

ul. Jeleniogórska 11/7
59-800 Lubań
woj. Dolnośląskie

Dział sprzedaży:
Tel. 537623781
[email protected]

Biuro:
Tel. 607063697
[email protected]

KRS: 0000863500
NIP: 6131584938

Nr konta bankowego: 91 1090 1955 0000 0001 4707 4888

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych